Mówi się, że dobry handlowiec i gówn.. sprzeda. Ja osobiście często zaraz po tym dodaję: „ale tylko raz, więc dbaj o relację z klientem”. Ponieważ każdy wie, że najdroższe jest jego pozyskanie, a dużo tańsze utrzymanie.

Wyobraź jednak sobie, że dziś dobry handlowiec, może Twoje „…..” od Ciebie nawet kupić! Co Ty na to? Zapłaci Ci za to, co Ty spuszczasz w toalecie i będzie płacić regularnie!

1. Zobacz i zrozum sedno problemu

Wydaje Ci się, że każdy widzi problem. Wiele osób nad nim przechodzi, nie pochylając się. Sądzą, że każdy to wie, zna, widzi.

Są bowiem tacy, którzy zapłacą za Twoją kupkę jakieś 136 PLN, ale jeśli będziesz ją robić regularnie to możesz liczyć na bonusy i w ciągu roku zarobić nawet do 44.200 PLN (przy średnim kursie USD 3,4 PLN). Dostaniesz nawet darmowego drinka z lodówki, gdy wpadniesz ją oddać.

MentalFrame #6

2. Znajdź najprostsze rozwiązanie

Im bardziej skomplikowane, tym trudniej zastosować i wytłumaczyć ludziom. Komplikują jedynie ci, którzy chcą wyjść na mądrzejszych niż są.

Niestety, aby móc się cieszyć z tego dodatkowego źródła dochodu, trzeba by było mieszkać w USA, bo jeszcze paczek nie przyjmują (może się rozmrozić w transporcie, a wtedy jak wiemy, będzie klops, dosłownie), ale w przyszłości… kto wie. Może i Europa skorzysta na tej innowacji, jaką bez wątpienia jest to podejście.

3. Opracuj sposób, żeby połączyć problem z rozwiązaniem

Nie zawsze będzie to proste, ale na tym polega ryzyko inwestycji. Największe zyski zbijają często Ci, którzy wcześniej ubrudzili sobie ręce po łokcie… bo Tobie się nie chce brudzić i się brzydzisz.

Organizacja OpenBiome opracowuje biotechnologię pozwalającą na pozyskiwanie z ludzkiego „odpadu” (tak to nazwijmy, żeby nie popisywać się, jak wiele różnych słów możemy użyć) Fecal Microbiota Transplantation (FMT), czyli bakterioterapię (przeszczepy mikroflory) w celu leczenia pacjentów cierpiących na rzekomobłoniaste zapalenie jelit.

Jeśli więc masz ochotę zostać dawcą i uratować czyjeś życie. Planujesz wyjazd do USA, masz BMI poniżej 30 i spełniasz kilka innych warunków, może się okazać, że dosłownie usiądziesz wygodnie i kilka tysięcy miesięcznie wpadnie…

4. Odwróć istniejący schemat

W obecnej sytuacji, płacimy miesiąc w miesiąc za to, że ktoś wywozi nasze odpady! Aż nagle pojawia się ktoś, kto za to jeszcze zapłaci!

Co o tym można sądzić, na pierwszy rzut oka? Żart. Po chwili okazuje się bardzo poważnym badaniem. Odważnym spojrzeniem na codzienne ludzkie problemy. Chęcią ich rozwiązania, z potężną dozą kreatywności i patrzeniem perspektywicznym w przyszłość.

Morał? Innowacje i nowe możliwości leżą dookoła nas. Tylko, że jedni się na nich poślizgną i przewrócą; inni pozbierają grzecznie i wyrzucą do kosza; a tylko nieliczni zrobią z tego biznes – jednocześnie dając zarobić innym i pomagając ratować kolejnym ich życie!